Göğüs ve Solunum Sistemi Hastalıkları

Göğüs ve Solunum Sistemi Hastalıkları

Eğer aşağıdaki belirtilerden bir ya da bir kaçı var ise mutlaka sebebinin bulunması ve konulan tanı doğrultusunda bütüncül bir yaklaşımla tedavisi gerekir.

Randevu Alın >

01-gogus-ve-solunum-sistemi-hastaliklari

Göğüs hastalıklarının belirtileri nelerdir?

Nefes alma ve/veya vermede zorluk – daralma

Hırıltı yada hışıltılı solunum

Öksürük

Balgam

Horlama

Gece uykuda nefesin bir süreliğine durması ( yakınların ifadesi)

El parmak uçlarında çomaklaşma morarma

Sabah yorgunluğu

Hasta Yorumları

6 yaşımdan beri bitmek tükenmek bilmeyen astım krizleri, sürekli tıkalı burun, kaşıntı, hırıltı ile bugünlere geldim; acillerde yapılan müdahaleler, nefes açıcıların yaptığı çarpıntılar, kortizonun yan etkileri derken hayatım zehir olmuştu,25 yaşıma geldim ama sosyal hayatım zehir oldu. 8 ay önce Üniversiteden bir hocamın önerisi ile Gülin hocamdan randevu aldım. Daha önce Tıpta bütünsel yaklaşım diye hiçbir şey duymamıştım Bana önce “ Hastalık yoktur hasta vardır” cümlesinin ne anlama geldiğini, genetik ve epigenetiğin önemini, sağlıksızlık durumlarını nelerin tetikleyebileceğini , öncelikle sorunun kök nedeninin araştırılıp tedavi edilmesi gerektiğini anlattı. Tam 1 saat başımdan ayak tabanıma kadar muayene etti, ben sohbet ediyoruz sandım meğer o bütün ailemiz ve benim ile ilgili sağlık bilgilerimi sorgulamış; Ayak mantarımın tedavisinden beslenmeme, solunum sistemim ile ilgili ilaçlarımdan solunum egzersizlerime kadar bana özel bir tedavi programı hazırladı. 8 aydır rahat soluyan, ödemleri çözülmüş ve hepsinden önemlisi artık kaygı yaşamayan bir insan oldum; Abidin Dino mutluluğun resmini çizebildi mi bilmiyorum ama ben bir hekim portresi çizebilirim artık.
S. Akyol
Şubat 2019
Pulmoner emboli şikayeti ile başvurdum. Buna ilaveten çeşitli rahatsızlıklarım daha vardı. Gülin Hanım çok yöncü ve bütüncül değerlendirmesiyle konuyu ele aldı. İlk görüşmemizde hemen teşhis bulunup reçete yazacak kadar uzmanlaşmış doktor değilim sizin bütün dosyalarınızı inceleyip ve etüt yapacağını söyledi. 3-4 günlük bir incelemeden sonra size uygulayacağım tedaviye karar vereceğim dedi. Görüşmemizden 3-4 gün sonra bana uygun gördüğü tedaviyi önerdi. Bütüncül bir şekilde gerçekleştirdiği tedaviyle özellikle de beslenme düzenimde yaptığı değişikliklerle sağlığıma kavuşmam noktasında çok ama çok büyük katkıları oldu. Profesyonel hekimliğinin yanı sıra insancıl ve alçak gönüllü tutumu ile tedavi sürecinde psikolojik destek de sağladı. Herhangi bir rahatsızlığımızda şimdi bütün aile Gülin Erkmen Yıldırım'a danışmadan karar vermekte kaçınmakta. Bütün çalışmalarında kendisine kolaylıklar diliyor, hürmetlerimizi sunuyoruz.
Dr. Mehmet Ali BAHAR
Annem 71 yaşında. Son 2 yıldır bazen ses kısıklığı bazen öksürük ve balgamda kan gelmesi nedeni ile o hastane bu hastane çalmadık kapı bırakmadık. Pek çok tahlil ve torba torba ilaç... Bir komşumun tavsiyesi üzerine Dr. Gulin hanıma gittik. Saatler süren muayene ve sorular sonunda önerdiği bronkoskopiyi yapmaya önce çekindik çünkü daha önce yaptırmıştık ve sorunlar yaşamıştık. Ancak ilk andan beri hissettiğimiz güven duygusu bizi hiç yanıltmadi.Neticede tanıyı koydu : "Bronşektazi" sadece ilaç değil solunum rehabilitasyonu ve beslenme konusunda da bütünsel yaklaşımla annem sağlığına kavuştu. Dr Gulin hanım bizim için güven, konfor, doğru bilgi ve şifa demek. Saygılarımla.
A. Akyeli
Kasım 2019
Dr Gülin Erkmen Yıldırım çok iyi bir Göğüs hastalıkları Uzmanı annemin koah hastalığını tedavi ederek adeta teneşirden kaldırdı. Allah razı olsun. Çok sayıda tütün bagimlisinida tedavi ederek bu illetten kurtardı. Ama asıl farklılığı kendisini geliştirerek bütünsel yaklaşımla yllardir bogustugum ayak mantarını özel bir yöntem ile kuruttu. Çok teşekkür ediyor ve tavsiye ediyorum.
O. Tekin
Ağustos 2018
Uzm. Dr. Gulin Erkmen Yildirim'i Ocak 2018 de tanidim ve o andan itibaren aile doktorumuz oldu! Gulin Hocam, ustun ve guncel tip bilgisinin yani sira hastalari ile bir anne sefkatiyle cok ama cok sevecen ve cok yonlu bir bilim kadini! Ben 27 yildir Amerikada yasiyorum, Ankara'da ki kizkardesimin ve annemin sigaraya bagli cok yonlu sorunlari icin Gulin Hanima gittik, daha dogrusu annem icin evimize gelmek zorunda kaldi, annemi goturemedigimiz icin, hayatimda bunu yapan bir doktor daha gormedim! Dr. Gulin Erkmen hocam, hastaliga degil, surdurebilir sagliga odaklanarak hastaya butunsel yaklasimla uygulanan fonksiyonel tip yaklasimini Ankara'da hakkini vererek uygulayan cok saygin ve ender bir doktor. Amerika'da benzeri bir cok doktor gezdim ama Dr. Gulin Hanim gibi bilgili, sevkatli, ve butun bilgisini hastanin bireyselligi ile birlestirip cozum arayan baska bir doktor gormedim. Dr. Gulin Hanim benim ve ailemin hayatina bulunmaz bir nimet olarak girdi, onu tanidigimiz ve buldugumuz icin cok sansliyiz. Mukemmel bir Doktor ve Dost kazandik ailecek. Cok seviyorum sizi hocam, iyi ki varsiniz, eksikliginizi gormeyelim.
Derya A.
Ağustos 2018
Gülin Hanım için sadece bir doktor demek yetmez. O hayatımda gördüğüm gerçek bir bilim insanı, araştıran, takip eden ve sonucuna ulaştırıp tedavisi ile sorumluluğunu ömür boyu üstlenen gerçek bir Uzmandır. Emekli olduğunu duyunca çok üzülmüştüm ama kendisini buldum ve dünyalar benim oldu. Sigara bırakma, kilo verme ve astımı tedavisinde Onun marifetli ellerine, engin bilgisine kendimi bırakıyorum.
K. Ekinci
Eylül 2018
Alerjik bronşit sebebiyle hoca hanıma gittim göstermiş olduğu ilgi ve alakadan çok memnun kaldım bana nefes terapisi ve tedavi uyguladı harika bir doktor herkese tavsiye ediyorum ben şifa kapımı buldum allah razı olsun.
A. Ceyhan
Şubat 2019

Tedavi olmak için

Hemen Randevu alabilirsiniz!

Randevu Alın >

Anlaşmalı Kurumlar